A kormány az online szerencsejátékok szabályozására készül. A kemény szerencsejátékokat tíltani fogják, és ide sorolták a pókert is. Az indoklásuk szerint, a kemény szerencsejátékok függőséget okoznak, gyakori a nehezen tetten érhető csalás a kormány szerint, így a legjobb, ha betíltanak mindent.

Most tekintsünk el attól, hogy a nagyobb sportfogadó és pókeres cégek nemzetközi szinten működnek, ellenőrzött szoftverekkel, amiket több sportfogadó, kaszinó vagy póker szolgáltató használ egyszerre. Tegyük félre, hogy az ismertebb szoftvereket legkevésbé a játékossal kapcsolatba kerülő szerencsejáték cég tudja manipulálni. Gondolkodjunk inkább azon, hogy miért születhetett egy ilyen törvénytervezet? Vajon attól félnek, hogy az őket felelősen, szabad akaratukból megválasztó önálló szavazók nem képesek felismerni ezt a veszélyt, és szükséges apuci védő keze? Vagy inkább az állami monopóliumot védi a kormány, hiszen ugyanolyan szerencsejáték a lottó és a sorsjegyek is, csak a bevétel egy kis kerülővel részben az államkasszába fut. Megjegyzem, több magyar újságban is olvasható volt az egyik angol cég vezetőjének nyilatkozata, hogy ők fizetnének adót, ha lenne tisztességes, fair és kiszámítható szabályzás. Amíg nincs, addig sokszor a székhelyükön vagy más országokban adóznak, így az állam a szabályozás késleltetésével saját bevételeit csökkenti.

A fenti történet azonban nem fikció, hanem valóság. Hamarosan az online póker tilos lesz, az egyetlen jó hír, hogy mindez Lengyelországban, és nem nálunk (egyelőre) történik. Nem feltétlenül jó ez nekünk, egyrészt a hülye példák ragadósak, másrészt a termekben is kevesebb lesz a játékos - Lengyelországban még fejlődik a póker, és a 40 milliós lakosság hatalmas tartalékokkal rendelkezik.

Érdekes, hogy a sportfogadás kikerül a tiltás alól, mivel ott az eredményt elvileg nem lehet manipulálni (ilyenkor nehéz eldönteni, hogy naív vagy vak, aki azt állítja, hogy a fociban nincs bunda), így az nem kemény szerencsejáték. A ki és befizetések azonban archíválva lesznek, és csak lengyel vagy Lengyelországban fiókkal rendelkező bankokon keresztül áramolhat a pénz .

Jacek Kapica államtitkár szerint a póker lapjaira nincs ráhatása a játékosoknak, így ez tisztán szerencse kérdése, és ezt a bíróság is így ítélte meg. Ha az államtitkár úrnak igaza lenne, valószínűleg nem lenne annyi sakkozó és matematikus a legjobb pókeresek között, hanem bárki, bármikor világbajnok, vagy nyertes lehetne, csak sajnos az élet bonyolultabb ennél, mint ahogy a lapok véletlenszerű kiosztása, azaz a szerencse sem az egyetlen faktor a sikeres pókeres életében. A törvény még nincs elfogadva, reméljük kisebb módosítások még lehetővé teszik a lengyel játékosok egyéni döntését abban a tekintetben, hogy kiteszik-e magukat a szerencse veszélyének, avagy senem.